Ježků v posledních letech ubývá a mají stále větší a větší problémy najít vhodné a bezpečné místo k životu. Každá zahrada však skýtá výbornou příležitost, jak ježkům (a nejen jim) pomoci. Taková pomoc není vůbec finančně nebo časově náročná a ježkům může výrazně usnadnit život. Tento web shrnuje to nejdůležitější, co pro ježky může udělat každý, kdo o ně má zájem a chce zlepšit jejich podmínky ve svém okolí. Primárně se péči o ježky věnují záchranné stanice. Nicméně pokud stanice odmítne ježka (který potřebuje pomoci) přijmout (ať už ž jakéhokoliv důvodu), tak rádi poskytneme pomoc a rady, jak se o ježka postarat (včetně odborných rad a dávkování léků u veterináře). V případě, že se zraněný/ nemocný ježek nachází v rozumné v dojezdové vzdálenosti od našich center, rádi ho převezmeme a postaráme se o něj.

Mimo přímou pomoc nemocným a zraněným ježkům se také snažíme o osvětu. Pořádali jsme informační akce o ježcích v Sokolovně v Luhačovicích, ve školní družině, vyrábíme informační letáky, dále provozujeme tento web a i FB stránky s mnoha užitečnými informacemi. Po telefonu jsme pomohli již desítkám lidí s péčí o ježky.

Naše organizace v současné době provozuje 3 specializované záchranné centra pro nemocné, zraněné či osiřelé ježky:


– Luhačovice (okres Zlín) – kontakt Jiří: 604 245 356

– Doubravník (okres Brno venkov) – kontakt Jana: 605 704 156

– Praha – kontakt Zuzka: 775 881 193

Péče o malé zraněné bodlináče je časově a finančně náročná a každá pomoc je vítaná – a to jak materiální (granule, konzervy, klece, atd…), tak i finanční. Jsme organizace lidí, kteří nechtějí být lhostejní k těžkému osudu ježků. Veškeré aktivity děléme zdarma ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Pokud by nám chtěl kdokoliv pomoci – máme zřízen transparentní účet: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2902010063 . Číslo účtu 2902010063/2010 – Fio Banka. Všem moc děkujeme (jménem ježků)

UPDATE pro dárce – 30. 10. 2022 (platí i zpětně)

Každý dárce, který přispějě částkou větší než 5000 CZK (lze i po částech) za kalendářní rok se stává VIP partnerem záchrany ježků a rádi ho přivítáme u nás v Luhačovicích. Během prohlídky ukážeme naši činnost, uděláme přednášku na téma záchrany ježků a řekneme mnoho zajímavostí ze života těchto malých bodlináčů. Pouze po předchozí domluvě ohledně vhodného termínu (info@pomocjezkum.cz)

Každý dárce, který přispějě částkou větší než 2500 CZK (lze i po částech) za kalendářní rok se stává partnerem záchrany ježků a rádi mu vystavíme čestný certifikát v tištěné podobě (pro vystavení certifikátu prosím napište na info@pomocjezkum.cz)

Každý dárce má nárok na vystavení dokladu pro daňové účely – prosím napište na info@pomocjezkum.cz. Za veškerou pomoc a podporu děkujeme.

Poděkování

Zvláštní dík patří organizaci Nadace na ochranu zvířat, jejíž dar 25 000 CZK nám pomohl významně navýšit kapacitu našeho centra v Luhačovicích a dokoupit zásoby krmiva a steliva.

Vděčný strávník, který si ustlal ve své večeři.
Autor: Sandie Wilson

Partneři: